Blog

Aktivity nad rámec našeho standardu. Co nás baví a rádi se o vše podělíme s Vámi.  

Láká Vás oblast lidských zdrojů (HR) a samotná oblast náboru? Jste na začátku své kariéry? Naše kolegyně Bára již má několik prvních zkušeností v externím a interním HR a v následujícím článku popsala své první zkušenosti, dojmy a celkové srovnání. Nechť Vám náš dnešní příspěvek pomůže v rozhodování a vykročíte tím správným směrem.

Návrat z rodičovské dovolené může být pro některé matky a otce stresující záležitostí. Je důležité se na něj co nejlépe připravit a vyřešit všechny praktické záležitosti, jako je návrat do práce, hlídání dětí nebo nastavení nových rodinných rutin. Situace, ve které se nachází spousta rodičů a jedním z nich jsem právě teď i já. Než se vám narodí...

Proč hledat vyšší smysl práce? Je to důležité jak pro zaměstnavatele, tak pro zaměstnance samotné. Není to snadné a každá generace to má jinak. To, že zaměření firem, vývoj a úspěch na konci dne ovlivňuje zákazník je nad slunce jasné. Ale kam se zaměří činnost firmy, kam chce organizaci vedení dovést, s jakou misí, společným posláním? Každého bude...

Děkujeme všem organizacím a lidem, kteří vložili energii do příprav a zorganizování se potkat osobně, vyslechnout různé osobnosti, sdílet zkušenosti a společné, či inovativní novinky a trendy.
Vše, co tyto setkání propojilo je téma: "Lidský kapitál" a ten je nejcennější. Trh práce a jeho vývoj. Hodnotový leadership a udržitelnost.
Těšíme se na další...

Je nám radostí a zodpovědností Vám oznámit, že od listopadu 2022 nás najdete v novém sídle společnosti na adrese v Opletalově ul., Praha 1. Těšíme se na osobní setkání a další spolupráci.

V letních červnových dnech probíhalo po 2 dny školení na téma Timemanagementu - work-life-balance, kde zaznívala témata, jak hospodařit se svým časem, jak si stanovovat priority a dosahovat cílů (nejen v Recruitmentu), jak poskládat osobní a profesní život do 24 h, být efektivní a mnoho dalšího zajímavého.

"Setkání a diskuse lidí z kruhů HR nebo pozice blízké náboru nových kolegů." Zazněla specifika zaměstnávání uprchlíků utíkajících před válkou na Ukrajině v prostorách OPERO Praha. Aktuální situace kolem války na Ukrajině se nás dotýká a hledáme způsoby, jak pomoci uprchlíkům, kteří do naší země přicházejí. Jedním z největších úskalí vnímáme jejich...

Za společnost Opletalová & partners děkujeme a vážíme si pozvání do výuky a diskuse s vysokoškolskými českými a zahraničními studenty v rámci manažerské psychologie a sociologie na Fakultě podnikohospodářské na Vysoké škole ekonomické v Praze.

Pozvání do pořadu "Slovo má" k Petru Schwankovi přijala Šárka Taxová. Zveme Vás k poslechu, nebo vizuálnímu záznamu od společnosti EP Events and Production.